Accordion Title

Anim pariatur cliche reprehenderit, enim eiusmod high life accusamus terry richardson ad squid. 3 wolf moon officia aute, non cupidatat skateboard dolor brunch. Food truck quinoa nesciunt laborum eiusmod. Brunch 3 wolf moon tempor, sunt aliqua put a bird on it squid single-origin coffee nulla assumenda shoreditch et.

 

 

 

Laboratórium alternatívnych zdrojov tepla BI412

Pracovisko sa zameriava na experimenty v oblasti získavania a merania nízkopotencionálneho tepla z rôznych prostredí, akými sú voda, vzduch, zem a ich vzájomná kombinácia. Taktiež sa skúmajú výkonové a teplonosné vlastnosti geotermálnych vrtov a vlastnosti tepelných trubíc umiestnených vo vertikálnom hĺbkovom vrte. Na pracovisku je realizovaný aj výskum generovania hydrátov metánu alebo zemného plynu ako spôsobu akumulácie primárnej energie (napr. biometánu).

  • Experimentálny výskum premeny primárnej energie na teplo pri použití plynového tepelného čerpadla a obnoviteľných zdrojov energie.
  • Simulátor hĺbkových geotermálnych vrtov.
  • V laboratóriu je umiestnené plynové tepelné čerpadlo (PTČ), ktoré slúži na experimentálne meranie prevádzkových parametrov PTČ systému vzduch – voda.
  • Nekonvenčné zdroje tepla (mikrokogeneračné jednotky).
  • Zariadenie na výskum tvorby hydrátov.
 

 

 

© 2020 Strojnicka fakulta. Všetky práva vyhradené.