Možnosti športového vyžitia

Fit-club ubytovacie zariadenie Hliny V

Vo fit-clube na Hlinách je pre záujemcov k dispozícii fitness centrum, aeróbna hala, squashové ihrisko, viacúčelové ihrisko, regeneračný komplex, telocvičňa pre bojové športy, horolezecká stena, sauna.

Fit-club ubytovacie zariadenie Veľký Diel

Vo fit-clube Veľký Diel sú pre záujemcov k dispozícii fitness centrum, viacúčelová hala, ihrisko na ricochet, telocvičňa T1 Veľký Diel,  telocvičňa Májová ul., tenisové kurty, futbalové trávnaté ihrisko, atletická dráha.

Kam za kultúrou a umením

Tanečná

Tanečná nie je práve jedno konkrétne miesto, no ako taká sa dá zarátať do kultúry a určíte patrí medzi spoločenské aktivity. V Žiline je niekoľko tanečných škôl či komunít. Štandardné tance sa učia v školách: tanečná škola Peter Cieker , Plešinger  a University Dance Center . Informácie o social dancing, ktorý v Žiline združuje tance ako líniová salsa, kubánska salsa, Bachata a Kizomba sú k dispozícii na stránkach www.salsazilina.sk, www.kizombazilina.sk a na Facebooku, Malá Cuba v Žiline. Tanečného partnera mať netreba a po kurzoch bývajú voľné tančiarne, kde si môžete prísť s kýmkoľvek voľne zatancovať a aj precvičiť to, čo ste sa naučili na kurzoch. S týmito tancami je spojených množstvo tanečných párty, festivalov a iných podobných akcií. Swing je tanec určený pre všetkých priaznivcov atmosféry 20. až 40. rokov minulého storočia. Kurzy sa konajú v Centre pohybu a tanca Labyrint Žilina. Facebook: Zilina Got That SWING.

 

Smer Music Bar, Klub Kolečko

Tieto dva kluby ponúkajú hlavne kapelové kultúrne vyžitie. Hosťujú mnoho koncertov a akcií punkového, rockového, metalového a podobného, zväčša undergoundového štýlu. Taktiež tu nájdete premietania, stand-up či divadelné vystúpenia. Facebook: Smer Music Bar, Klub Kolečko

© 2022 Strojnicka fakulta. Všetky práva vyhradené.